Ten post będzie trochę odą do owsianek, która sami produkujemy. Możesz pomyśleć, że to tylko samochwalstwo, ale wierzymy w to, co robimy w ŠUFAN. Wkrótce dowiesz się dlaczego.
Nie jest łatwo stworzyć owsiankę, która zapewnia zrównoważone spożycie składników odżywczych.Na szczęście mamy terapeutkę żywieniową, naszą ambasadorkę i największą miłośniczkę owsianki, Andrejkę Mokřejšovą, która bardzo pomogła nam w opracowaniu owsianki. A rezultat? Każda z naszych owsianek to przemyślany koktajl bezglutenowego owsa, nasion i orzechów. Urozmaiceniem są suszone maliny, jabłka lub nasza własna 60% czekolada. Ponadto, czy kiedykolwiek słyszałeś o maśle orzechowym w owsiance? Używamy masła orzechowego do lekkiego zapiekania mieszanki. Dlaczego dodajemy bezglutenowe płatki zbożowe? Chociaż są one nieco droższe, sprawiają, że nasze kaszki są idealne dla osób z celiakią. Ale jest też świetna dla każdego innego.
Wiesz, co jest również świetne w naszych kaszkach? Zawierają one dużą ilość orzechów, zarówno w postaci całych owoców, jak i masła orzechowego. A orzechy = bardzo korzystne tłuszcze. Dzięki tłuszczom (bogatym w nienasycone kwasy tłuszczowe, które powinniśmy traktować priorytetowo w naszej diecie) nie musimy doprawiać owsianki dużą ilością cukru lub innego słodzika, a także jest ona cudownie sycąca. Najczęstszym błędem w przypadku owsianki jest brak tłuszczu, a także brak białka, dlatego każda z naszych kaszek ma zalecaną porcję, aby zapewnić wystarczającą ilość białka, a także innych składników. Z tego powodu nie dodajemy również białka w proszku. O ile możemy zrozumieć wzbogacanie posiłku sproszkowanym białkiem, zdecydowanie wolimy białko, które można uzyskać w bardziej naturalnej formie. Dlatego wolimy, abyś sam wzbogacił owsiankę mlekiem lub jogurtem, dodając w ten sposób do swojego organizmu wapń i inne korzystne substancje oprócz białka.
Szczerze mówiąc, wiemy, że nasza owsianka nie jest najtańsza. Ale kiedy usiedliśmy z ołówkiem i papierem i zrobiliśmy trochę obliczeń, oto co znaleźliśmy. Jedna porcja z naszego opakowania owsianki kosztuje 6 złotych, a jeśli zalejesz tę porcję 200 ml mleka (60 groszy) i dodasz do niej (na przykład) jabłko (1 zł), okaże się, że możesz z łatwością zapłacić do 7 złotych za pełne śniadanie, które rozpocznie Twój dzień. I to nie jest takie złe, prawda?
Drogo nie drogo, jesteśmy po prostu zwolennikami idei, że na śniadaniu nie można oszczędzać. Każdy z nas je śniadanie inaczej, ale zdecydowanie możemy się zgodzić, że urozmaicone i zbilansowane śniadanie powinno być podstawą każdego poranka. I owsianki ŠUFAN są idealnym rozwiązaniem.
Autor: Zespół ŠUFAN
2. 1. 2024 • 5 minut czytania
Sufan.pl
Sufan.pl